ویزای تحصیلی جدید

ویزای تحصیلی جدید

ویزای تحصیلی

ویزای دانشجویی

بررسی اجمالی  :

به طور کلی ، یک شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است ابتدا باید ویزا ، یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت ، یا ویزای مهاجرت برای اقامت دائم دریافت کند.

برای تحصیل در ایالات متحده باید ویزای دانشجویی داشته باشید. دوره تحصیل شما و نوع مدرسه ای که قصد حضور در آن را دارید مشخص می کند که شما به ویزای F احتیاج دارید یا ویزای M

 

شما به دسته ویزا زیر نیاز دارید برای ورود به ایالات متحده برای شرکت در
 

 

 

F

دانشگاه یا کالج F
دبیرستان
دبستان خصوصی
حوزه علمیه
هنرستان هنری
یک موسسه دانشگاهی دیگر ، از جمله شامل  برنامه آموزش زبان
M غیر از برنامه آموزش زبان موسسه غیر آکادمیک حرفه ای یا غیر شناخته شده

 

دانشجویان نمی توانند با برنامه ویزا ویزا یا ویزای بازدید کننده سفر کنند

ویزای دانشجویی (F یا  M) برای تحصیل در ایالات متحده مورد نیاز است.

اتباع خارجی نمی توانند پس از ورود به ویزای ویزیتور (B  یا از طریق برنامه ویزا لغو ( VWP تحصیل کنند ، مگر اینکه یک مطالعه تفریحی (غیر اعتباری) را به عنوان بخشی از سفر توریستی انجام دهند.

برای دوره های کوتاه تحصیل تفریحی ، ویزای Visitor (B) ممکن است مناسب باشد – ویزای تحصیلی

ویزای ویزیتور  B  اجازه ثبت نام در یک دوره کوتاه تفریحی را می دهد ، که این اعتبار برای گرفتن مدرک یا گواهینامه علمی نیست. درباره ویزاهای بازدید کننده بیشتر بدانید.

تحصیلات منجر به دریافت مدرک یا گواهی اعطای ایالات متحده هرگز در ویزای بازدید کننده  B) مجاز نیست ، حتی اگر برای مدت زمان کوتاهی باشد.

به عنوان مثال ، دانشجویی در یک برنامه آموزش از راه دور که نیاز به یک دوره زمانی در دانشگاه ایالات متحده موسسه دارد ،  باید قبل از ورود به ایالات متحده ویزای دانشجویی (F  یا M)دریافت کند.

پذیرش دانشجو در یک مدرسه تایید شده SEVP

اولین قدم ثبت نام در مدرسه مورد تایید SEVP در ایالات متحده است.

پس از اینکه مدرسه مورد تأیید SEVP ثبت نام شما را پذیرفت ، در سیستم اطلاعات بازدید کننده دانشجو و تبادل (SEVIS) ثبت نام خواهید کرد و باید هزینه SEVIS I-901 را پرداخت کنید.

مدرسه مورد تأیید SEVP فرم I-20 را برای شما صادر می کند.

پس از دریافت فرم I-20 و ثبت نام در SEVIS ، می توانید در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده درخواست ویزای دانشجویی (F یا M) کنید.

هنگام شرکت در مصاحبه ویزای خود ، باید فرم I-20 را به افسر کنسولی ارائه دهید.

اگر همسر و / یا فرزندان شما قصد تحصیل در ایالات متحده با شما را دارند ، آنها همچنین باید در SEVIS ثبت نام کنند ، فرم I-20 فردی را از مدرسه مورد تأیید SEVP دریافت کنند و برای ویزا اقدام کنند (هزینه SEVIS را پرداخت کنید).

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SEVIS و هزینه SEVIS I-901 به وب سایت برنامه مهاجرت و بازدیدکنندگان تبادل دانشجو و مهاجرت (ICE) ایالات متحده مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات در مورد فرصت های آموزشی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و مروری بر روند درخواست ، به وب سایت وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده مراجعه کنید.

همچنین می توانید برای جستجوی مدارس دارای گواهینامه SEVP به صفحه جستجوی DHS Study در ایالت های ایالت مراجعه کنید

  • چگونه درخواست کنیم ؟

مراحل مختلفی برای درخواست ویزا وجود دارد. ترتیب این مراحل و نحوه تکمیل آنها ممکن است در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده متفاوت باشد.

لطفاً با راهنمایی های موجود در وب سایت سفارت یا کنسولگری مشورت کنید .

 

برنامه ویزای آنلاین را تکمیل کنید

فرم ویزای غیرمهاجرتی آنلاین ، فرم DS-160 – درباره تکمیل DS-160 بیشتر بدانید. شما باید:

1) درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنید ، و

2) صفحه تأیید فرم درخواست را چاپ کنید تا به مصاحبه خود بیاورید.

عکس – هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160 ، عکس خود را بارگذاری می کنید.

عکس شما باید به شکلی باشد که در «الزامات عکس» توضیح داده شده است.

برای مصاحبه برنامه ریزی کنید

مصاحبه به طور کلی برای متقاضیان ویزا به استثنای موارد خاص محدود در زیر لازم است.

افسران کنسولی ممکن است نیاز به مصاحبه با هر متقاضی ویزا داشته باشند.

شما باید قرار مصاحبه ویزای خود را در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشوری که در آن زندگی می کنید قرار دهید.

شما ممکن است مصاحبه خود را در یک سفارت یا کنسولگری دیگر ایالات متحده برنامه ریزی کنید ، اما توجه داشته باشید که صلاحیت ویزا در خارج از کشور محل زندگی خود دشوارتر است.

زمان انتظار برای قرارهای مصاحبه با توجه به مکان ، فصل و دسته ویزا متفاوت است ، بنابراین باید زودتر برای ویزای خود اقدام کنید.

دانشجویان جدید – ویزای دانشجویی (F و M) برای دانشجویان جدید می تواند تا 120 روز قبل از تاریخ شروع برای یک دوره تحصیل صادر شود. با این حال ، بیش از 30 روز قبل از تاریخ شروع اجازه ورود به ایالات متحده با ویزای دانشجویی خود را ندارید. ویزای تحصیلی

 

دانشجویان پیوسته – ویزای دانشجویی (F و M) برای دانشجویان ادامه دار ممکن است در هر زمان صادر شود ، به شرطی که دانشجو در حال حاضر در یک مدرسه یا موسسه مورد تأیید SEVP و در SEVIS ثبت نام کند. دانشجویان پیوسته می توانند در هر زمان قبل از شروع کلاس ها وارد ایالات متحده شوند.

 

برای مصاحبه خود آماده شوید

هزینه ها – اگر مجبور به پرداخت آن قبل از مصاحبه خود نیستید ، هزینه درخواست ویزا غیر قابل استرداد را پرداخت کنید. اگر ویزای شما تأیید شود ، می توانید هزینه صدور ویزا را نیز پرداخت کنید ، در صورت تابعیت این کشور است. اطلاعات هزینه در زیر ارائه شده است:

دستورالعمل های موجود در وب سایت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن درخواست می دهید را مرور کنید تا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرداخت هزینه ، اقدام کنید.

مستندات مورد نیاز را جمع آوری کنید – ویزای تحصیلی

 

قبل از مصاحبه ویزا مدارک مورد نیاز زیر را جمع آوری و آماده کنید:

گذرنامه معتبر برای سفر  ایالات متحده – گذرنامه شما باید حداقل شش ماه بیش از مدت اقامت شما در ایالات متحده معتبر باشد (مگر اینکه با توافق نامه های خاص کشور معاف شود).

هر فردی که به ویزا نیاز دارد باید یک درخواست جداگانه ، از جمله اعضای خانواده ذکر شده در گذرنامه شما ، ارسال کند.

برنامه ویزا غیر مهاجرتی ، صفحه تأیید فرم DS-160.

در صورت نیاز به پرداخت هزینه قبل از مصاحبه ، رسید پرداخت هزینه درخواست.

عکس – هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160 ، عکس خود را بارگذاری خواهید کرد. اگر بارگذاری عکس ناموفق بود ، باید یک عکس چاپی را با قالبی که در «الزامات عکس» توضیح داده شده به همراه داشته باشید.

گواهی واجد شرایط بودن وضعیت دانشجویی غیر مهاجر (F-1) – برای دانشجویان دانشگاهی و زبان ، فرم I-20 یا گواهی صلاحیت دانشجویی غیر مهاجرت (M-1) برای دانش آموزان حرفه ای ، فرم I-20 – مدرسه شما برای شما ارسال می کند فرم I-20 هنگامی که اطلاعات شما را در پایگاه داده SEVIS وارد کردند.

شما و مسئول مدرسه خود باید فرم I-20 را امضا کنید. کلیه دانشجویان باید در سیستم Student Visitor and Exchange Visitor (SEVIS) ثبت نام کنند.

همسر و / یا فرزندان خردسال شما ، اگر قصد زندگی با شما در ایالات متحده را دارند ، هر یک فرم I-20 جداگانه دریافت می کنند.

موسسه مهاجرتی ترکیه ویت آس نماینده قانونی خدمات مهاجرتی ترکیه در ایران و ترکیه شما را برای رسیدن به هدفتان (اقامت از طریق تحصیل در ترکیه – ویزای تحصیلی) همراهی می کنند مهاجرت آسان به ترکیه با  turkey-with-us

برای ادامه مشاهده دیگر پلن های مهاجرت به ترکیه روی لینک زیر کلیک کنید.

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به ترکیه و اقامت ارزان ترکیه هم اکنون درخواست مشاوره رایگان خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *