اقامت از طریق خرید پاسپورت

اقامت از طریق خرید پاسپورت

اقامت از طریق خرید پاسپورت

یکی از راه های اخذ اقامت کشور خارجی این است که بتوان پاسپورت آن کشور را خرید. بسیاری از افراد ثروتمند که دغدغه مالی ندارند پاسپورت کشور مورد نظر خود را خریداری می نمایند و از این طریق اقامت کشور دیگر را اخذ می نمایند. خرید پاسپورت (دوم) از طریق سرمایه گذاری در کشور مورد نظر امکان پذیر می باشد. البته، ذکر این نکته ضروری است که تنها برخی از کشورها این امکان رابه افراد می دهند که در ادامه به آنها اشاره می نماییم:

1. لتونی: یکی از راه های اخذ اقامت از طریق خرید پاسپورت در کشور لتونی این است که مبلغی حدود 300 هزار دلار در بازه زمانی 5 ساله در یک مؤسسه مالی در لتونی سرمایه گذاری کنید تا پاسپورت این کشور را بتوانید اخذ نمایید.

2. دومینیکا: یکی دیگر از کشورهایی که امکان خرید پاسپورت را به افراد می دهد کشور دومینیکا است. با هینه حدود 100 الی 200 هزار دلار (بسته به اینکه تک نفره یا همراه با خانواده قصد اقامت داشته باشید) می توانید پاسپورت این کشور را اخذ نمایید. البته، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در دومینیکا راه دیگر خرید پاسپورت است.

اقامت از طریق خرید پاسپورت
اقامت از طریق خرید پاسپورت
  1. سنت لوسیا: با پرداخت مبلغ حدود 100 هزار دلار و یا سرمایه گذاری در کشور سنت لوسیا می توانید پاسپورت این کشور را به دست اورید.
  2. مالت: در کشور مالت از طریق سرمایه گذاری در املاک با هزینه حدود 350 هزار یورو و یا پرداخت مبلغی حدود 700 هزار یورو به صندوق ملی توسعه می تواند پاسپورت کشور مالت را تحصیل نمود.
  3. تایلند: دولت تایلند برای اخذ اقامت در آن کشور و گرفتن پاسپورت راه حل های گوناگونی ارائه می دهد. یکی از آن ها عبارت است از پرداخت مبلخی حدود 600 دلار به منظور اخذ اقامت و دسترسی آسان به امکانات دولتی است.
  4. گرانادا: با مبلغی میان 250 تا 300 هزار دلار می توان پاسپورت کشور گرانادا را خریداری نمود.
  5. یونان: در این کشور با مبلغ 250 هزار دلار می توانید اخذ اقامت نمایید.
  6. پرتغال: این کشور در دسته کشورهایی قرار دارد که با سرمایه گذاری در آن می توان اقامت کشور را تحصیل نمود. البته بسته به اینکه سرمایه گذاری در مشاغل کوچک یا پرریسک باشد مبلغ در نظر گرفته شده متفاوت است. مبلغ مورد نظر برای مشاغل کوچک 500 هزار یورو و مشاغل پر ریسک 400 هزار یورو است.
  7. آنتیگونا و باربودا: چنانچه تمایل به اخذ اقامت این کشور و تحصیل پاسپورت آن را دارید می توانیددو راه را انتخاب نمایید: اول، پرداخت مبلغ 400 هزار دلار تا 1.5 میلیون دلار جهت سرمایه گذاری (بسته به اینکه سرمایه گذاری پر ریسک باشد یا نباشد این مبلغ متغیر است) و دوم، پرداخت مبلغ 300 هزار دلار به صندوق توسعه ملی.
  8. سنت کیتس نویس: از طریق سرمایه گذاری با مبلغ 400 هزار دلار می توانید در این کشور اقامت نمایید و پاسپورت آن را اخذ کنید.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *