اقامت از طریق خرید پاسپورت

اقامت از طریق خرید پاسپورت

اقامت از طریق خرید پاسپورت

یکی از راه های اخذ اقامت کشور خارجی این است که بتوان پاسپورت آن کشور را خرید. بسیاری از افراد ثروتمند که دغدغه مالی ندارند پاسپورت کشور مورد نظر خود را خریداری می نمایند و از این طریق اقامت کشور دیگر را اخذ می نمایند. خرید پاسپورت (دوم) از طریق سرمایه گذاری در کشور مورد نظر امکان پذیر می باشد. البته، ذکر این نکته ضروری است که تنها برخی از کشورها این امکان رابه افراد می دهند که در ادامه به آنها اشاره می نماییم:

۱٫ لتونی: یکی از راه های اخذ اقامت از طریق خرید پاسپورت در کشور لتونی این است که مبلغی حدود ۳۰۰ هزار دلار در بازه زمانی ۵ ساله در یک مؤسسه مالی در لتونی سرمایه گذاری کنید تا پاسپورت این کشور را بتوانید اخذ نمایید.

۲٫ دومینیکا: یکی دیگر از کشورهایی که امکان خرید پاسپورت را به افراد می دهد کشور دومینیکا است. با هینه حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار دلار (بسته به اینکه تک نفره یا همراه با خانواده قصد اقامت داشته باشید) می توانید پاسپورت این کشور را اخذ نمایید. البته، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در دومینیکا راه دیگر خرید پاسپورت است.

اقامت از طریق خرید پاسپورت
اقامت از طریق خرید پاسپورت
  1. سنت لوسیا: با پرداخت مبلغ حدود ۱۰۰ هزار دلار و یا سرمایه گذاری در کشور سنت لوسیا می توانید پاسپورت این کشور را به دست اورید.
  2. مالت: در کشور مالت از طریق سرمایه گذاری در املاک با هزینه حدود ۳۵۰ هزار یورو و یا پرداخت مبلغی حدود ۷۰۰ هزار یورو به صندوق ملی توسعه می تواند پاسپورت کشور مالت را تحصیل نمود.
  3. تایلند: دولت تایلند برای اخذ اقامت در آن کشور و گرفتن پاسپورت راه حل های گوناگونی ارائه می دهد. یکی از آن ها عبارت است از پرداخت مبلخی حدود ۶۰۰ دلار به منظور اخذ اقامت و دسترسی آسان به امکانات دولتی است.
  4. گرانادا: با مبلغی میان ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار دلار می توان پاسپورت کشور گرانادا را خریداری نمود.
  5. یونان: در این کشور با مبلغ ۲۵۰ هزار دلار می توانید اخذ اقامت نمایید.
  6. پرتغال: این کشور در دسته کشورهایی قرار دارد که با سرمایه گذاری در آن می توان اقامت کشور را تحصیل نمود. البته بسته به اینکه سرمایه گذاری در مشاغل کوچک یا پرریسک باشد مبلغ در نظر گرفته شده متفاوت است. مبلغ مورد نظر برای مشاغل کوچک ۵۰۰ هزار یورو و مشاغل پر ریسک ۴۰۰ هزار یورو است.
  7. آنتیگونا و باربودا: چنانچه تمایل به اخذ اقامت این کشور و تحصیل پاسپورت آن را دارید می توانیددو راه را انتخاب نمایید: اول، پرداخت مبلغ ۴۰۰ هزار دلار تا ۱٫۵ میلیون دلار جهت سرمایه گذاری (بسته به اینکه سرمایه گذاری پر ریسک باشد یا نباشد این مبلغ متغیر است) و دوم، پرداخت مبلغ ۳۰۰ هزار دلار به صندوق توسعه ملی.
  8. سنت کیتس نویس: از طریق سرمایه گذاری با مبلغ ۴۰۰ هزار دلار می توانید در این کشور اقامت نمایید و پاسپورت آن را اخذ کنید.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *